Ale!

LukkopakettiAssa 565/ASSA701Ms/Ha+pain+kilv

1 arvostelu

195,75  sis ALV 24%

Aikaisempi alin hinta: 195,75 .

+ toimitus

Täydellinen vaihtolukkopaketti Messinki/ kromi

HUOM! ILMAINEN TOIMITUS

Ilmainen toimitus kun ostos 60€

  • Oikein-merkki Toimivuustakuu 100%
  • Oikein-merkki Turvalliset maksutavat
TURVALLISET MAKSUTAVAT
Tuotetunnus (SKU): AS565/DC500PAK-1 Osastot: , Avainsanat tuotteelle , , ,

Kuvaus

Verkkokaupassa HUOM!! TÄMÄ PAKETTI HINTAAN 195,75€ (NORM HINTA 261€ )(LOPPUI NÄMÄ  RUNGOT lukkorungot  joissa varastoinnista johtuvaa  ajanpatinaa, ei haittaa toimintaa) ja paketti sisältää ASSA 565/50 UUSI runko tai  vaihtoehtoisesti voi olla MH, DeJong tai Dorma lukkorunko. 

Tästä hyvä lukkopaketti sinulle joka olet ajatellut uusia oveesi lukon. Tämä on asennettavissa helposti oviin joissa on ABLOY LC204 tai ABLOY 4180 lukkorunko. Toki pienellä asennustyöllä asentuu muidenkin lukkojen paikalle. Vastarautana on suoran oven vastarauta.

Miksi ABLOY LC 204 tilalle ASSA 565/50. voimme todeta, että kun lukko on pakkotoiminen eli (avaimella lukitus, ei lukitu ovi kun työnnät oven kiinni)  ei ole vaaraa että lukitsee itsensä asunnon ulkopuolelle. Kun  lukon kääntää  avaimella lukkoon, on avaimet aina oven ulkopuolella. Illalla kun ovea laittaa lukkoon, ei tarvitse avata ovea, riittää että vääntönupista kääntää oven lukkoon. Yksinkertaista ja helppoa.

(Ohessa lisäkuvat ovat esimerkkejä siitä miltä näyttää messinkinen ovaalipesä kromisen helan kanssa ja miltä näyttää Hopen kullan värinen New York painike.) Jos esim haluat Hoppe  messinki painikkeet ja Alumiinin väriset helarenkaat, se onnistuu ilmoita vaan siitä tilatessa kommenttikentässä. Vaihtoehto painikkeena on Hoppe Amsterdam Alumiini/kullanvärinen ja rosteri kädensijaosa. (Painikkeissa on joko jousikasetit tai perinteinen tukialuslevy kiinnitys apujousella.)

SISÄLTÄÄ:

  • ASSA 565/50 runko oikea kätinen ( kätisyys helposti vaihdettavissa,kaksi ruuvia irroittamalla ja telki kääntämällä)
  • Avainpesä joko ASSA701 tai ASSA 1701 Messinki harjattu/lakatttu ovaalipesä OFG-XXXXX avaimilla (3kpl).
  • kromiset hela+vääntönuppisetti ( joko DORMA tai ROCA) HUOM!! Tai halutessa Hoppe Messinginväriset 8mm tai 11mm ulkohela+ vääntönuppi(silloin ok jos ovi on paneloitu ja siitä johtuen  paksu ja avainpesä jää muuten syvälle.)
  • Peitekilpipari KOL-4070 Ms/ha
  • MUHE suora säädettävä vastarauta kirkas( tai vastaava kulmavastarauta huulletulle ovelle esim  ABLOY  0079 ).
  • Hoppe  New York alum kulta painike ASSA sovitteella (painikkeessa vakiona kiinteä katkaistava kara ja pikalukitus) tai vaihtoehtoisesti  Hoppe Amsterdam 1400/42FI, F3/F69 alumiini kulta/ ruostumaton teräs painike. (kuva painikkeesta on tuotekuvissa.)
  • Ruuvit, jotta lukon saa asennettua.

Hinnat päivitetty 21.3.2023 (aiempi hinta oli 168,70€ )

Lisätiedot

Paino 3 kg (kilogramma)
Mitat 20 × 18 × 4 cm (senttimetri)

1 arvio tuotteelle LukkopakettiAssa 565/ASSA701Ms/Ha+pain+kilv

1-1 1:n arvostelusta
Lisää arvio

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Peruuta

Kysymykset & Vastaukset

Ei kysymyksiä vielä

Kysy kysymys

Kaupan edustaja tai muut asiakkaat tulevat vastaamaan kysymykseesi.

Kiitos kysymyksestä!

Kysymyksesi on vastaanotettu ja siihen vastataan pian. Älä lähetä samaa kysymystä uudelleen.

Virhe

Warning

Virhe kysymyksen tallentamisessa. Ole hyvä ja ilmoita tästä verkkosivuston ylläpidolle. Lisätietoja:

Lisää vastaus

Kiitos vastauksestasi!

Vastauksesi on vastaanotettu ja julkaistaan pian. Älä lähetä samaa vastausta uudelleen.

Virhe

Warning

Vastaustasi tallennettaessa tapahtui virhe. Ilmoita siitä sivuston ylläpitäjälle. Lisätietoa: