2kpl Hoppe Jousikasettia, ASSA tai ABLOY lukolle+2kpl 4x100mm katkoruuvit+2kpl luistonestokumit

2 arvostelua

Alkaen 11,12  sis ALV 25,5% + toimitus jos ostos alle 60€

Hoppe JOUSIKASETTISETTI sisältää 2kpl jousikasettia, 2kpl 4x100katkoruuveja ja 2kpl luistonestokumeja. 

Valitse alla olevasta valikosta lukkorunkomalli johon jousikasetit tarvitset.

 

Ilmainen toimitus kun ostos 60€

  • Oikein-merkki Toimivuustakuu 100%
  • Oikein-merkki Turvalliset maksutavat
TURVALLISET MAKSUTAVAT

Kuvaus

Hoppen uudemman malliset jousikasetit+ruuvit+ luistonestokumit joilla saadaan painikkeeseen molemmin puolin apujouset ja tehokas pitävä painikkeen kiinnitys oveen. Nämä jousikasetit ovat käytössä tässä maahantuojan videolla, kun esittelee painikkeen asennusta. Linkki maahantuojan asennusvideoon Youtubessa: https://youtu.be/56yKRU_WxYw

Jousikasetit ovat  muovisia pyöreitä kasetteja joiden sisään on asetettu palautus jousi painikkeelle.

HUOM!! NÄMÄ JOUSIKASETIT ovat erilaiset ASSA  ja  ABLOY lukkorunkoihin tuleviin Hoppe painikkeisiin, vaatii kumpaankin omat mallit ( valitse valikosta kumpaan lukkomalliin se tulee)

ABLOY runkoon asennettaessa  tulee valita  väriltään valkoinen ABLOY jousikasetti (Paitsi runkoon LC200 tulee valita harmaa ASSA jousikasetti) .

ASSA runkoon asennettaessa tulee valita väriltään harmaa ASSA jousikasetti.

Toimitus on joko pikkupakettina tai noutopistepakettina.

HUOMIO!! NÄMÄ JOUSIPAKETIT TOIMIVAT VAIN HOPPE PAINIKKEIDEN KANSSA. EI SIIS SOVI MUUN MERKKISIIN PAINIKKEISIIN!

 

sisältö:

  • 2kpl HOPPE Jousikasetti ( joko ABLOY valkoinen, tai ASSA harmaa)
  • 2kpl  HOPPE Ulko-oven 4x100mm katkoruuvi
  • 2kpl HOPPE Tiivisterengas 0,5mm edpm, musta kumirengas 
  • Käytä painikkeen mukana tulevaa pintahelaa.

Huom! Jousikasetissa oleva rengas joka ohjaa päälle tulevaa peitekilpeä voi olla väriltään valkoinen, harmaa tai musta varastotilanteen mukaan.

 

Lisätiedot

Paino 0,2 kg (kilogramma)
Mitat 12 × 4 × 2 cm (senttimetri)
Haluan jousikasetit ->

ABLOY rungoille, ASSA rungoille

2 arviota tuotteelle 2kpl Hoppe Jousikasettia, ASSA tai ABLOY lukolle+2kpl 4x100mm katkoruuvit+2kpl luistonestokumit

4,5 Arvostelu
1-2 2:n arvosteluista
  1. Ihan hyvä toimitus. Piti olla lähetys seurantakoodilla mutta koodia ei koskaan kuitenkaan tullut. Perille kuitenkin paketti tuli.

    • Jyrki, anteeksi että unohdin lähettää sinulle seurantakoodin.Onneksi lähetys tuli kuitenkin perille.
      Aurinkoista kevättä. Yt. Matti

  2. Vahvistettu arvosteluVahvistettu arvostelu - katso alkuperäinenUlkoinen linkki

    Ainoa paikka mistä löysin kyseiset jousikasetit, eikä hintakaan päätä huimannut.

Lisää arvostelu
Sinun on kirjauduttava sisään voidaksesi lähettää arvostelun Kirjaudu sisään

Kysymykset & Vastaukset

Kysy kysymys
Ei kysymyksiä vielä